top of page

Hanami – svátek rozkvetlých sakur

S radostí Vás zveme na další akci v našem pivovaru! Festival Hanami – svátek rozkvetlých sakur se letos uskuteční 1. dubna 2023, od 10.00 do 22.00 ve vnitřních i venkovních prostorech Pivovaru Strahov.


Již druhým rokem hostujeme tento Japonskem inspirovaný festival, jako oslavu jara a radosti, s cílem přiblížit návštěvníkům japonskou kulturu. Hanami je stará japonská tradice, jejíž počátek se datuje až do 8. století. Podstatou tohoto svátku je pozorování kvetoucích sakur, vychutnávání si jejich krásy a pomíjivosti zároveň.


Čeká na Vás bohatý doprovodný program, kde nebude chybět ukázka čajového obřadu, bojových umění, lukostřelby, kaligrafie, tušové malby, kimon a mnoho dalšího! Pro zájemce jsme také připravili soutěž o nejlepší tradiční kimono i cosplay kostým, ve kterém můžete soutěžit o mnoho cen. Na závěr, ve večerních hodinách, proběhne Japonskem inspirovaná fire performance.


Pro tuto příležitost jsme opět uvařili speciální várku piva Sv. Norbert Sakura Amber Ale. Ochutnat ho můžete v kombinaci s menu v japonském stylu, na kterém budou například knedlíčky gyoza, ramen, burger ve stylu okonomiyaki nebo sushi. Jako sladkou tečku si pak můžete dát vynikající makronky z UwU Bakery, či oblíbenou pivní zmrzlinu od Angelato. A pro ty, kteří raději něco ostřejšího, máme připravenou japonskou Nikka whisky.


Už se moc těšíme na Vaši návštěvu a společnou oslavu jara a radosti!


P.S.: Pro bližší informace můžete sledovat naší Facebook událost, kam postupně doplňujeme detaily akce.

bottom of page